برگزاری نشست هم اندیشی همایش "چرخه تولید آب و برق از منابع آبی نامتعارف"

نشست هم اندیشی همایش " چرخه تولید آب و برق از منابع آبی نامتعارف" توسط انجمن برق آبی ایران با حضور مهندس مرادی مدیرعامل شرکت آب و نیرو  و جمعی از فعالان حوزه آب و برق کشور برگزار شد.

یکی از اصلی­ترین چالش های دنیای امروز بحران آب و انرژی است. در سال های اخیر توجه کشورهای مختلف در سطح جهان، به پیوند آب و انرژی معطوف شده است؛ چرا که از یک سو آب نقش عمده ای در تولید نیرو و تبدیل انرژی دارد و از سوی دیگر ، انرژی مورد نیاز برای استحصال، انتقال، تصفیه و بهره برداری از آب در مصارف مختلف، قابل ملاحظه است .

از این‌رو انجمن برق‌آبی ایران با حمایت معنوی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و مشارکت گروه مپنا در نظر دارد مورخ 5 و 6 شهریور ماه سال 1398 همایشی با عنوان " چرخه تولید آب و برق از منابع آبی نامتعارف " را برگزار نماید. لذا بدین منظور، در تاریخ 8 اسفند ماه سال جاری، نشستی با هدف هم اندیشی و هماهنگی با حضور نمایندگانی از شرکت‌ها و مجموعه‌های پیشکسوت و پیشرو در صنایع تولید آب و برق ، در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، برگزار شد.

در ابتدای این نشست آقای مهندس بزرگ زاده نایب‌رئیس انجمن برق‌آبی ایران، ضمن معرفی اهداف و محورهای همایش؛ با ایراد سخنانی مبنی بر، ضرورت توسعه استفاده از منابع تجدیدپذیر همراه با لزوم توجه بیش‌ازپیش به انواع مباحث همبست و ارتباطشان با یکدیگر، از حضار درخواست نمودند که در کنار ملاحظات فنی و اقتصادی، از منظر رشد سبز (توسعه پایدار) نیز به مسئله "تولید آب و برق از منابع آبی نامتعارف " نگریسته تا با بهره‌گیری از درس‌آموخته‌های جهان و جمع‌بندی مطالعات فنی، اقتصادی و محیطزیستی انجام‌گرفته در کشور، بتوان الگوی توسعه‌ مناسبی برای ارتقای وضعیت تولید آب و برق در کشور به همت فعالان صنعتی و دولتی تدوین نمود.

ایشان همچنین اصلاحات نهادی و ساختاری را ازجمله مهم‌ترین پیش‌نیازها برای مفید و بهینه واقع‌شدن الگوی توسعه صنعت شیرینسازی آب دانستند و در ادامه از سایر نمایندگان شرکت‌ها و نهادهای مختلف درخواست کردند که با اشتراک‌گذاری نقطه نظرات خود، انجمن را در برگزاری هرچه بهتر و پربارتر همایش یاری نمایند.

در ادامه هر یک از حضار به بیان نقطه نظرات خود در خصوص اهداف و محورهای همایش پرداختند.

در پایان مهندس مرادی، مدیرعامل محترم شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ضمن تشکر از حضور تمامی شرکت‌کنندگان در جلسه؛ خاطرنشان کردند که جمیع نظرات و پیشنهاد‌ها ازجمله اصلاح تعرفه‌ای و ساختاری، اقتصاد دریا محور و ایده‌های استارت‌آپی، موردتوجه و بررسی ویژه برگزارکنندگان این همایش قرار خواهد گرفت.

وبسایت همایش:

http://conf98.hydropower.org.ir/fa/

خواندن 1422 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.